TRDE

EKİBİMİZ

Avukat Özgür Moustafa Fotoğraf

Avukat Özgür Moustafa

M&S Law Istanbul bürosunun kurucu ortaklarından Avukat Özgür MOUSTAFA 1979 yılında Bursa’da doğmuş olup Batı Trakya Türk Azınlığına mensuptur.

Lisans eğitimine Almanya Münih’te bulunan Ludwig Maximilians Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başlayıp Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Avukat Özgür Moustafa ayrıca Anadolu Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık ile İşletme bölümlerinde lisans yapmıştır.

Berlin Alman Federal Meclisi, Avrupa Birliği Komisyonu Münih Daimi Temsilciliği, Milano Alman İtalyan Ticaret Sanayi Odası ve Alman Dışişleri Paris UNESCO Daimi Temsilciliği gibi yabancı, uluslar arası ve çok uluslu kurum ve kuruluşların hukuk ve idari işler bölümlerinde staj yaptıktan sonra yabancı müvekkillere hizmet veren farklı hukuk bürolarında özellikle Alman müvekkillerle çalışan Avukat Özgür Moustafa, Avukat Duygu Seymen ile birlikte M&S Law Istanbul hukuk bürosunun temellerini atmıştır.

Avukat Özgür Moustafa çeşitli meslek içi eğitim seminerlerine katılarak “Çocuk Hakları”, “Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet”, "Uluslararası Koruma ve Mülteci Hukuku" vb. konularda çeşitli sertifikalar almıştır.

Bununla birlikte Avukat Özgür Moustafa Ceza Muhakemesi Kanununda düzenlenen uzlaştırma kurumu kapsamında, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının onayıyla uzlaştırmacı avukat olarak görevlendirildiği dosyalarda şüpheli veya sanık ile mağdur veya suçtan zarar gören arasındaki uzlaştırma müzakerelerini yönetmektedir.

Avukat Özgür Moustafa Almanca diline anadili seviyesinde hakim olup aynı zamanda iyi seviyede İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.

Avukat Duygu Seymen Fotoğraf

Avukat Duygu Seymen

M&S Law Istanbul bürosunun kurucu ortaklarından Avukat Duygu Seymen 1991 yılında Almanya’da doğmuş olup Batı Trakya Türk Azınlığına mensuptur.

Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki eğitimi sırasında 2009 yılında Alman Hukukuna Giriş, 2010 yılında ise Karşılaştırmalı Ceza Hukukuna Giriş derslerini almıştır. Bunun yanında 2011 yılında Alman Ceza Hukukunda Kast ve Taksir, 2012 yılında Türk- Alman Perspektifinden Tıp Hukuku Ceza Hukuku İlişkisi (Ötenazi ve Embriyoların korunması) konusunda seminerlere katılmış olup bu konularda sertifika almaya hak kazanmıştır. Yine 2012 yılında Justus-Liebig- Universität Giessen’de katılmış olduğu Alman ve Türk Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku- Hukuk Sistemlerinin Toplumdaki Gelişimi konulu seminerden de sertifikası bulunmaktadır. 2012 yılında Alman ve Türk Hukuku Perspektifinden İfade Özgürlüğü Suçları konusunda iki meslektaşı ile birlikte kaleme aldığı ve Justus-Liebig- Universität Giessen’de sunumunu gerçekleştirdiği makale 2014 yılında “Die Entwicklung von Rechtssystemen in ihrer gesellschaftlichen Verankerung “, 2014, Hrsg: Gropp/Öztürk/Sözüer/Wörner adlı kitapta yayınlanmıştır.

Avukat Duygu Seymen çeşitli meslek içi eğitim seminerlerine katılarak “Çocuk Hakları”, “Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet”, "Uluslararası Koruma ve Mülteci Hukuku" vb. konularda çeşitli sertifikalar almıştır.

Bununla birlikte Avukat Duygu Seymen Ceza Muhakemesi Kanununda düzenlenen uzlaştırma kurumu kapsamında, ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının onayıyla uzlaştırmacı avukat olarak görevlendirildiği dosyalarda şüpheli veya sanık ile mağdur veya suçtan zarar gören arasındaki uzlaştırma müzakerelerini yönetmektedir.

İstanbul Barosunda stajını tamamladıktan sonra bir süre yabancı müvekkillere hizmet veren farklı hukuk bürolarında özellikle Alman müvekkillerle çalışan Avukat Duygu Seymen, Avukat Özgür Moustafa ile M&S Law Istanbul hukuk bürosunun temellerini atmıştır.

Avukat Duygu Seymen Almanca diline anadili seviyesinde hakim olup aynı zamanda iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Danışman Yrd. Doç. Dr. Efe Dırenisa Fotoğraf

Hukuk Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Efe Dırenisa

M&S Law Istanbul bürosunun hukuk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Efe Dırenisa 1981 yılında İzmir’de doğmuştur.

Lisans Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde birincilik derecesiyle tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini İngiltere East Anglia Üniversitesi, Norwich Law School’da burslu olarak yapmıştır.

Dr. Öğr. Üyesi Efe Dırenisa Almanya’nın Heidelberg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde burslu olarak doktora yapmıştır. 2012-2017 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kadrolu öğretim üyesi sıfatıyla dersler vermiş; 2018 yılından itibaren Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde kadrolu öğretim üyesi olarak dersler vermektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Efe Dırenisa çok iyi seviyede Almanca ve İngilizce bilmektedir.